راهنما کامل خرید انگشتر طلا

آیا تصمیم به خرید انگشتر طلا گرفتید و به راهنمایی نیاز دارید؟ بیایید نگاهی به مهمترین عواملی بیندازیم که قبل از تصمیم گیری برای خرید نوع انگشتر طلا ، مورد بررسی قرار گیرد.

یک نمونه ای از یک انگشتر طلا نگین دارکه در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

 

انگشتر طلای من باید چه عیاری داشته باشد؟

عیار طلا عددی است که به شما می گوید که تعداد قطعات طلای خالص در یک قطعه جواهرات ، از مجموع 24 قطعه ، چقدر است. به عنوان مثال ، حلقه های طلای 10 عیار حاوی تقریبا 42٪ طلا (10 تقسیم بر 24) و بقیه فلزات دیگر مانند روی ، نیکل و غیره هستند.

همانطور که ممکن است حدس بزنید ، طلای عیار بالاتر نسبت به عیار پایین تر گران تر است ، بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد عیار ، قیمت را در نظر بگیرید.

با این حال ، عامل دیگری نیز وجود دارد که گاه از آن غافل می شوید و آن دوام است. از آنجایی که طلای خالص بسیار نرم است، عیار انگشتر طلای شما هرچه پایین تر باشد، سخت تر و بادوام تر خواهد بود.

 

در اینجا چند قانون ساده برای کمک به شما در تصمیم گیری برای انتخاب عیار بالاتر یا پایین تر وجود دارد:

حلقه های طلای کم قیراط (به عنوان مثال ، 10k یا 14k) برای سایش روزمره مناسب هستند زیرا خراش سخت تر است و نیاز به پولیش کمتری دارد.

علاوه بر این ، قطعات انگشتری ساخته شده از طلای کم عیار به راحتی با قطعات طلای خالص خم یا شکسته نمی شوند.

انگشتر طلا با عیار بالا  (مانند 18k ، 20k یا 22k) انتخاب مناسبی برای قطعاتی است که اغلب آنها را نخواهید پوشید. آنها زرد رنگ تر از  انگشتر طلا با عیار پایین به نظر می رسند؛ اما راحت تر نیز خراشیده می شوند. حلقه های ساخته شده از طلای خالص نیز سریعتر  پوشیده می شوند و قسمت های آنها شکسته تر خواهد شد.

یک نمونه ای از یک انگشتر طلا تاج دارکه در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

نکاتی که برای انتخاب عیار باید به آن توجه کنید:

حلقه های طلای کم قیراط (به عنوان مثال ، 10k یا 14k) برای سایش روزمره مناسب هستند زیرا خراش سخت تر است و نیاز به پولیش کمتری دارد.

علاوه بر این ، قطعات انگشتری ساخته شده از طلای کم عیار به راحتی با قطعات طلای خالص خم یا شکسته نمی شوند.

انگشتر طلا با عیار بالا  (مانند 18k ، 20k یا 22k) انتخاب مناسبی برای قطعاتی است که اغلب آنها را نخواهید پوشید. آنها زرد رنگ تر از  انگشتر طلا با عیار پایین به نظر میرسند؛ اما راحت تر نیز خراشیده می شوند. حلقه های ساخته شده از طلای خالص نیز سریعتر  پوشیده می شوند و قسمت های آنها شکسته تر خواهد شد.

یک نمونه ای از یک انگشتر طلا نگین دارکه در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

آیا انگشتر طلا حاوی نیکل است؟ 

نیکل فلزی است که معمولاً به آلیاژهای طلا اضافه می شود. مشکلی که در آن وجود دارد این است که می تواند باعث ایجاد بثورات پوستی در افراد حساس به نیکل شود.

اگر چنین حساسیتی دارید ، انگشتر طلا با عیار 10 را خریداری نکنید، زیرا غلظت نیکل در آنها می تواند برای شما خیلی زیاد باشد. حلقه های طلا با عیار 14 ممکن است انتخاب بهتری باشد، اما گاهی اوقات برای افرادی که حساسیت دارند نیز می تواند مشکل ساز باشد.

برای آنکه در امان باشید، انگشتر طلا را انتخاب کنید که عیار آن  18 و یا بالاتر باشد. البته اینگونه نیست که انگشتر طلا خالص نمی تواند حاوی نیکل باشد، اما غلظت آن در طلای با عیار بالاتر معمولاً بسیار پایین است و باعث ایجاد علائم آلرژی می شود.

یک نمونه ای از یک انگشتر طلا جواهرکه در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

انگشتر طلا باید از چه جنسی باشد؟

اگر انگشتر طلا شما در آن سنگ قیمتی قرار دارد، حتماً بدانید که از چه تنظیماتی ساخته شده است. این امر به ویژه برای تنظیمات شیروانی، جایی که سنگ ها توسط مکانهای کوچک نگهداری می شوند، بسیار مهم است.

اگر انگشتر طلا از طلای زرد ساخته شده باشد، به دلیل نرمی فلز به سرعت فرسوده می شود و اگر یک یا چند قلاب فرسوده خم یا شکسته شود، ممکن است سنگ قیمتی خود را از دست بدهید.

خیلی بهتر است اگر چنگک های موجود در قسمت انگشتر شما از یک فلز با دوام تر مانند پلاتین ساخته شده باشد (اگر هزینه آن را دارید). انتخاب خوب دیگر طلای سفید است. انگشتر طلا سفید پوشانده شده از آبکاری رادیوم است که باعث دوام بیشتر و خم شدن آن می شود.

 

آیا انگشتر باید از جنس جامد یا طلا زرین باشد؟

تمام انگشتر های طلا کاملاً از طلا ساخته نشده است بعضی از آنها فقط با یک لایه از آن پوشیده شده اند و در زیر این پوشش فلزات دیگری وجود دارد.

چنین حلقه های طلا کاری شده معمولاً ارزانتر از نمونه های طلای جامد است. با این وجود، بسته به اینکه چند بار انگشتر را می پوشید، آبکاری به مرور زمان از بین خواهد رفت.

به طور کلی، اگر قصد دارید انگشتر طلا خود را گاه به گاه بپوشید، یک حلقه از روکش طلا را خریداری کنید. در غیر این صورت، آبکاری طولانی نخواهد ماند. اگر به نیکل حساسیت دارید، اطمینان حاصل کنید که مواد زیر آن را شامل نمی شود، و یا از همه موارد طلا انداخته شده را کنار نگذارید.

برای حلقه هایی که بیشتر می پوشید، سعی کنید از طلای جامد استفاده کنید زیرا  در طولانی مدت ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

یک نمونه ای از یک انگشتر طلا هندسی که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

چرا انگشتر طلا نگین دار محبوب ترین نوع انگشتر طلا است؟

انگشتر طلا نگین دار یکی از رایج ترین انواع انگشتر به حساب می آید و اغلب زوج های جوان علاقه به استفاده از این نوع انگشتر طلا هستند. انگشتر طلا نگین دار از زمره انگشتر هایی است که می بایست بسیار در حفظ و نگهداری آن دقت نمود؛ زیرا نگین ها در وضعیت بسیار حساسی قرار دارند و ممکن است با کوچکترین سایش یا خراشیدگی یا ضربه از جای خود کنده شوند. بنابراین اگر قصد خرید انگشتر طلا نگین دار دارید سعی کنید در انتخاب نوع نگین آن دقت نمایید و نگین گران قیمت نخرید. زیرا این کار هم از لحاظ امنیتی و هم اقتصادی برای شما مقرون به صرفه است.

یک نمونه ای از یک انگشتر طلا نگین دار که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

انگشتر طلا دخترانه فانتزی زیبا و جوان پسند 

انگشتر طلا دخترانه فانتزی نیز یکی از انواع انگشتر طلا است که مناسب با سنین پایین است. انگشتر های دخترانه و فانتزی در عین زیبایی و ظرافت از عیار نسبتاً پایینی برخوردارند و همین امر باعث دوام و ماندگاری بیش از حد این نوع انگشتر می شود. دختران معمولاً از طبع و سلیقه خاصی برخوردارند به همین خاطر در انتخاب انگشتر طلا وسواس و حساسیت بالایی به خرج می دهند. بنابراین پیشنهاد طلای ماندگار به این دختر بچه ها استفاده از انگشتر طلا دخترانه فانتزی است.

از مجموع مطالب فوق می توان چنین نتیجه گرفت که انتخاب یک انگشتر گذشته از زیبایی و ظرافت باید از جنس و عیار و دوام مناسب برخوردار باشد تا در عین زیبایی از ماندگاری بالا برخوردار باشد. 


 

دیدگاه خود را بیان کنید.

دیدگاه کاربران (0)

نتیجه‌ای یافت نشد.