راهنما و نکات خرید گوشواره طلا

طلا یک انتخاب محبوب برای گوشواره ها است، اما چگونه می توانید از عیار یک جفت گوشواره طلا مطلع شوید؟ بیایید ببینیم گزینه های شما برای تعیین تعداد عیار گوشواره طلا  و همچنین معنی آن چیست؟

 

یک نمونه ای از یک گوشواره میخی که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

 مهمترین معیار های انتخاب گوشواره طلا

به دنبال گوشواره های دارای علامت عیار یا قیراط در گوشواره باشید

اولین کاری که برای پیدا کردن عیار گوشواره های طلا باید انجام دهید این است که از نزدیک نگاه کنید و ببینید که آیا علامتی از نوع عیار یا قیراط بر روی آنها وجود دارد یا خیر؟ به عنوان مثال ، مشخصه ای که "14K" یا "14 Kt" می خواند به این معنی است که گوشواره از طلای 14 عیار ساخته شده است.

علائم خلوص طلا همیشه به شکل تمبرهای عیار نیست. غیر معمولی نیست که شماره هایی مانند 583 یا 750 را که بر روی جواهرات طلا حک شده است ، مشاهده کنید.

اگر گوشواره های شما دارای علائم مشابهی هستند ، پس شاید خلوص آنها با تعداد هزار در هزار عدد نشان داده شود.

برای تبدیل قطعات به ازای هر هزار خلوص به عیارهای طلا، تعداد آن را با 0.024 ضرب کنید.

بنابراین ، خواهید دید که تمبرهایی که 583 و 750 خوانده می شوند به ترتیب به 14K و 18K تبدیل می شوند.

سایر نقاط مشترک در هر هزار مارک 417 برای 10K ، 833 برای 20K و 917 برای 22K است. عیار 24 که طلای خالص است با شماره 999 مشخص شده است.

یک نمونه ای از یک گوشواره طرح زنبق بلند که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

منظور از عیار گوشواره های طلا چیست؟

تعداد عیار گوشواره های طلای شما نشان دهنده خلوص طلا آنها است.

جواهرات معمولاً با طلای خالص ساخته نمی شوند، زیرا این فلز بسیار نرم است. به همین دلیل است که طلا با سایر فلزات مخلوط می شود تا آلیاژ حاصل سخت تر شود.

آلیاژهای مختلف طلا می توانند نسبت های مختلفی از طلا و فلزات دیگر را داشته باشند و تعداد عیار اطلاعات مربوط به میزان محتوای طلا در چنین مخلوطی را منتقل می کند.

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ،عیار 24 بالاترین مقدار ممکن برای خلوص طلا به شمار می رود.

یک نمونه ای از یک گوشواره طلا طرح اسپرت که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

بنابراین ، عدد عیار به شما می گوید که در این آلیاژ تعداد 24 قطعه طلای خالص در مجموع از 24 قسمت آلیاژ وجود دارد. به عنوان مثال ، معنی 10 قیراط این است که آلیاژ با این خلوص حاوی 10 قسمت طلا و 14 قسمت دیگر فلزات است.

 

اگر در گوشواره طلا هیچ علامت قیراطی وجود نداشته باشد به چه معنا است؟

اگر در گوشواره های شما هیچ علامت قیراطی وجود ندارد، می توانید آنها را برای خلوص طلا آزمایش کنید  طلا فروشی ها معمولاً چنین خدماتی را ارائه می دهند. گزینه دیگر این است که قطعات را خودتان با کیت تست طلا تست کنید.

یک نمونه ای از یک گوشواره طلا حلقه ای که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

گوشواره طلا حلقه ای انتخابی خاص و متفاوت 

گوشواره حلقه ای طلا زرد یکی از محبوب ترین انواع گوشواره در بین خانم ها به شمار می رود. گوشواره طلا حلقه ای از انواع متنوعی برخوردار است.  

زمان خرید گوشواره طلا، نوع انتخاب شما به سلیقه و طبع شما بستگی دارد سلیقه شما نیز زاینده تخیلات و تصورات دوران خردسالی و کودکی شما است.

گوشواره حلقه ای طلا زنانه یکی از پر طرفدار ترین انواع گوشواره است. نوع طراحی در این گوشواره ها باعث شده طیف گسترده ای از مشتریان و افراد را به سوی خود جلب نماید.

گوشواره طلا حلقه ای در انواع متفاوتی موجود است که از جمله آن می توان به گوشواره طلا حلقه ای آویز دار، گوشواره طلا حلقه ای آلبرنادو ، گوشواره طلا حلقه ای بچه گانه ، گوشواره طلا حلقه ای بزرگ ، گوشواره طلا حلقه ای ریز و گوشواره طلا حلقه ای ورساچه اشاره کرد. 

فروشندگان در طلای ماندگار مجموعه ای باورنکردنی از جواهرات زیبا را در طیف وسیعی از سبک ها و رنگ ها در معرض نمایش قرار داده اند که در نوع خود منحصر به فرد و جالب توجه است.

یک نمونه ای از یک گوشواره طلا طرح اسپرت که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

 

یک نمونه ای از یک گوشواره بلند طرح گلکه در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

 گوشواره میخی ظریف و مقرون به صرفه 

آنچه که شما در گوشواره های میخی می بینید از حیث وزن و  سبک و عیار طلا با آنچه در گوشواره حلقه ای می بینید متفاوت است به همین خاطر گوشواره میخی مقرون به صرفه و باب میل اقشار متوسط و کم درامد است. 

اگر به دنبال انتخاب گوشواره هستید وقت خود را در مغازه های طلا و جواهر فروشی تلف نکنید. اگر طبق راهنمای زیر عمل کنید نتیجه متفاوت تری می گیرید.

یک نمونه ای از یک گوشواره طلا حلقه ای ۳ رنگ که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

  نکاتی برای انتخاب سنگ گوشواره 

شما می توانید متناسب با بودجه و انتخاب خود نوع سنگ کار شده بروی گوشواره را انتخاب کنید. الماس برای همیشه یک سنگ محبوب است و به عنوان نمادی از عشق و عاشقانه ابدی به شمار می رود، آنها گزینه مناسبی برای یک هدیه سالگرد هستند. با این حال ، اگر در حال انتخاب یک هدیه تولد برای آن شخص خاص در زندگی خود هستید ، گوشواره های حاوی سنگ ممکن است گزینه مناسب تری باشد. سنگ های رایج عبارتند از: گارنت (ژانویه) ، آمتیست (فوریه) ، آبزیارین (مارس) ، الماس (آوریل) ، زمرد (ماه مه) ، مروارید (ژوئن) ، یاقوت (ژوئیه) ، اسپینل (آگوست) ، یاقوت کبود (سپتامبر) ، اوپال (اکتبر) ، توپاز (نوامبر) و تانزانیت یا فیروزه (دسامبر).

 یک فلز گرانبها را انتخاب کنید

یک نمونه ای از یک گوشواره طلا اسپرت بلند که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

نوع فلز هم به اندازه سنگهای قیمتی که آن را تزئین می کنند ، بسیار مهم است. طلای زرد، گرم و سنتی است ، در حالی که پلاتین ظاهری براق و پیشرفته دارد. طلای سفید در مقایسه با طلای زرد سنتی، خنثی است، بنابراین انتخاب نوع فلز با طیف گسترده ای از سنگهای قیمتی بروی گوشواره عالی به نظر می رسد. لازم به ذکر است اشاره گردد که طلای گل رز از دوام بیشتری برخوردار است. 

به ظرافت و سادگی آن توجه کنید

یک نمونه ای از یک گوشواره میخی نگین دار که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

 

یک نمونه ای از یک گوشواره میخی نگین دار که در آن از اشکال هندسی و حلقوی جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است که جلوه خاصی را به این نوع دستبند داده است .

طیف وسیعی از گوشواره های خوب را در طلای ماندگار جستجو کنید تا یک انتخاب باورنکردنی را کشف کنید. از گوشواره طلا حلقه ای آویزدار طلای زرد رنگ که به یک لباس عصرانه، زیبایی کمتری می بخشد، تا گوشواره میخی که دارای گل میخ های ساده است برای یک گشت و گذار  مورد علاقه جهت  تکمیل ست لباس اداری خود ، همگی را می توانید در موجودی انبوه سایت طلای ماندگار پیدا کنید. این در حالی است که شما در آن هستید. اینجاست که می گویند آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم. در طلای ماندگار شما می توانید ظرافت و سادگی را پیدا نمایید. 


 

دیدگاه خود را بیان کنید.

دیدگاه کاربران (0)

نتیجه‌ای یافت نشد.